Šteniatka

Vrh B je plánovaný na leto 2024.

Čo môže od nás záujemca o šteňa čakať?

Plánovanie vrhu včas oznámime a od potvrdenia gravidity veterinárom budeme prijímať rezervácie na šteňatá. Počas gravidity a aj po narodení vrhu budú priebežne zverejňované príslušné informácie, fotografie a videá. Od 21. dňa veku budú umožnené návštevy pre nádejných majiteľov alebo len potešenie sa z malého stvorenia 😍 Od cca troch týždňov začneme s postupným odstavením od materského mlieka a šteniatka budú kŕmené tzv. BARFom. Do tohto spôsobu kŕmenia vás s radosťou zasvätíme, no pokiaľ sa nový majiteľ rozhodne kŕmiť granulami, sme ochotní na ne šteniatko zvykať ešte pred odchodom od nás.
Osud našich miláčikov nám nie je ľahostajný a výber ich nového domova nemienime podceniť. Preto všetkých uchádzačov vyspovedáme, aby sme zistili v akom prostredí a podmienkach by náš odchov vyrastal a žil, prečo si daný človek chce zaobstarať psíka, aké má s ním plány atď.. Poradie v akom sa uchádzači nahlásili nemusí byť rozhodujúce. Pre nás je prvoradé, aby sme sa na 100% uistili, že sa naše šteniatko bude mať skvele. Počas jednej z návštev predchádzajúcej odber šteniatka sa podpisuje kúpno-predajná zmluva chrániaca nielen chovateľskú stanicu a nového majiteľa ale predovšetkým psíka, v ktorej sa obe strany zaväzujú dodržať určité podmienky. Každá strana si ponechá jednu kópiu. Pri odbere šteniatka, najskôr po ukončenom 8. týždni jeho života, nadobúdateľ obdrží jeho preukaz pôvodu (PP; ak už bude vydaný plemennou knihou a doručený do ch.s.), PetPassport, USB so skenom PP šteňaťa aj rodičov a ostatnými dokumentami a fotkami od prvého dňa až po odber, výbavičku zahrňujúcu hračku / deku s pachom matky, obojok + vodítko a stravu na prvých pár dní. Šteniatka budú tetované, čipované, viacnásobne očkované a odčervené, socializované, zvyknuté na bežný ruch domácnosti a budú mať aspoň základy hygienických návykov. Samozrejmosťou je aj doživotný chovateľský servis: poradenstvo, predvedenie na výstave, pomoc pri výcviku, riešení problémov a iné.

A čo zas očakávame my od neho?

Zodpovedný prístup, pevné rozhodnutie o obstaraní si nového člena rodiny a aspoň základné znalosti plemena a chovu psov všeobecne (samozrejme radi pomôžeme a poradíme). Predstavu o budúcom živote so šteniatkom - pes nie je plyšová hračka, ktorú odložíte keď vás prestane baviť! Vyžaduje čas, trpezlivosť, zamestnanie a lásku. Vhodné podmienky pre držanie stredne veľkého aktívneho psa - stavač môže byť spokojný ako v byte tak aj v dome, hlavné je aby mal kontakt s pánom a dostatok pozornosti, zamestnania a možností vybiť energiu. Stály kontakt počas celého života našeho šteniatka. Radi si pozrieme fotky a dozvieme sa ako sa psíkovi darí, v čom uspel, čo vyviedol atď.. Uvítame aj osobný kontakt s našimi odchovancami, či už jednotlivo, na hromadných stretnutiach vrhu, zrazoch na rôznych akciách (napr. výstava, poľovné alebo športové podujatia...) alebo spoločných výletoch. Vzhľadom na to, že sme radikálni odporcovia množenia nečistokrvných psov - psov bez preukazu pôvodu, bude v kúpno-predajnej zmluve ošetrený aj tento bod. Nový majiteľ sa jej podpisom zaväzuje, že náš odchov nebude využitý na produkciu takýchto psov, či už ako matka šteniat alebo ako krycí pes. Pokiaľ nemá majiteľ v pláne psa či sučku riadne uchovniť, odporúčame zvážiť kastráciu v primeranom veku. V prípade, že sa majiteľ našeho odchovu už nebude môcť o psíka starať a z akýchkoľvek dôvodov bude nútený nájsť mu nový domov, žiadame aby nám túto skutočnosť čo najskôr oznámil (súčasťou kúpno-predajnej zmluvy je aj predkupné právo chovateľskej stanice). Ďalší postup zavisí od danej situácie.